بوش های خود روغن کار

بوشهای خود روغنکار

شرکت فرآورده های متالورژی پودری سهند بطور کلی دارای سه نوع بوش در اشکال سیلندری مناسب برای بارهای رادیالی،لبه دار برای بارهای آکسیالی و کروی برای خود محوری و کم صدائی است.قطعات متنوع و در اشکال مختلف بر اساس درخواست مشتریان و براساس اطلاعات فنی مورد لزوم قابل تولید میباشد.تلرانس های فعلی شرکت برای قطر داخلی H7و برای قطر خارجیn6 است و تولید قطعه ،مطابق با سایر استانداردها امکان پذیر می باشد.

خواص

در مقام مقایسه بوشهای خود روغن سینتر شده (Self lubricated bearings)دارای مزایائی همچون حرکت ساکت ،ضربه گیری در مقابل ارتعاشات،کاهش هزینه در تعمیرات و بدون نشت روغن،بدون گیرپاچ،لایه همیشگی فیلم روغن،ضریب اصطکاک خوب،دقت،سرعت شفت و بار پذیری بالا در درجه حرارت های 10- الی 100+ درجه سانتیگراد میباشد.

بوشهای خود روغن آهنی

با حداکثر آهن 98% دارای وزن مخصوص 5/6 الی 6/4 گرم بر سانتیمتر مکعب میباشند.این بوشها برای سرعت های خطی تا 4 متر بر ثانیه طراحی شده اند.

بوشهای خود روغن برنزی

از برنز Cu90Sn10 با در صدی از گرافیت دارای وزن مخصوص 6/4 الی 7/2 گرم بر سانتیمتر مکعب میباشند.این بوشها برای سرعتهای خطی تا 5 متر بر ثانیه طراحی شده اند.هر دونوع مواد دارای خاصیت ضربه گیری میباشند،حداقل سختی هر دو نوع بوش 25 برینل میباشند.عمر عملکرد این بوشها بین 3000 تا 5000 ساعت میباشد..

موارد استفاده

در وسایل خانگی ،خودرو،ماشین آلات صنعتی ،کشاورزی و بسته بندی ،ماشینهای اداری ،دستگاههای طبی ،انواع الکتروموتور،پمپ و ….. مصرف دارند.

ابعاد و تلرانس ها

ابعاد بوشها براساس نیروی ویژه وارده ،تعداد دور گردش شفت،طول عمر بوش،چگونگی لغزش شفت داخل بوش و مواد مناسب طراحی میگردند.تلرانس بوشهای سیلندری براساس قطر داخلی G7 و قطر خارجیs7 برای کوچکتر از 50 میلیمتر وطول JS13 و بوشهای لبه دار براساس قطر داخلی G7 و قطر خارجی s7 برای کوچکتر از 50 میلیمتر ،طول ،قطروضخامت لبهJs13 و بوشهای کروی براساس قطر داخلی H7 ،قطر کره H11 و طول Js13 محاسبه میشوند.اختلاف قطر خارجی از داخلی TIR براساس 50 میکرون برای بوشهای کوچکتر از از 25 میلیمتر و 70 میکرون برای بوشهای بزرگتر از 25 میلیمتر قطر خارجی مورد قبول میباشند.سایر تلرانس های استاندارد براساس درخواست مشتریان قابل بررسی و تولید خواهد بود.

چگونگی عملکرد بوش های سینترمتال

این بوشها با روغن روانکار اشباع میگردند ،درصد اشباع تخلخل بوش 17.5 الی 20 درصد از حجم بوش می باشد.لایه نازک فیلم روغن بین بوش و شفت به جهت عمل خاصیت موئینگی (Capillary action ) تغییر شکل الاستیک و انبساط حرارتی بوجود می آید.

قطعاتمحصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + یازده =