نانو کامپوزیت مس آلومینا

مس آلومینا


نانو کامپوزیت مس آلومینا

این محصول نانو کامپوزیتی متشکل از آلیاژ مس و ذرات نانواکسید آلومینیوم زیر ۱۵ نانومتر است که به طور یکنواخت در ماتریس مس پراکنده شده است . اکسید آلومینیوم توسط فرآیند اکسیداسیون داخلی تولید می‌شود. اکسید آلومینیوم بسیار سخت و از نظر حرارتی پایدار است. این ذرات در حالی باعث استحکام مس می‌شوند که در کاهش هدایت حرارتی و الکتریکی مس، کمترین تاثیر را دارد.

کاربردهای مس آلومینا چیست ؟

  • ساخت الکترود های جوش مقاومتی
  • نازل جوشکاری زیر پودری
  • نازل جوشکاری CO2
میلگرد مس آلومینا
مس آلومینا

نازل ها یکی از قطعات مصرفی در جوشکاری co2 می باشد . این نازل ها از بهترین آلیاژ تهیه و تولید شده است و بر اساس قطر سوراخ و قطر پایه شناخته و نامیده می شوند.نازل ریز co2 سایز M6*25*0.8 یکی از محصولات مصرفی تورچ میگ MB15 است که برای جوشکاری با گاز محافظ co2 کاربرد دارد. این نازل بر روی پایه نازل 15 بسته می شوند و برای تورچ های میگ 15 قابل استفاده می باشد.

"نانو

سختی و رسانایی الکتریکی نانو کامپوزیت مس آلومینا

“سختی” نمونه با اندازه‌گیری مقاومت سطح، در مقابل فرورونده محاسبه می‌شود. طبق نتایج، “سختی” نمونه نانو کامپوزیتی افزایش یافته و علاوه بر آن این سختی در محدوده پذیرش استاندارد ISO 5182 قرار دارد  استحکام مکانیکی در حد فولاد کم کربن(۴برابر مس خالص) و هدایت الکتریکی و حرارتی در حد ۸۲% مس خالص در اثر توزیع هموژن نانو ذرات AL۲O۳ در داخل شبکه کریستالی مس. همانطور که انتظار می‌رفت نانو کامپوزیت شدن “هدایت الکتریکی” مس را از IACS% 101.4 به IACS% 80.57 کاهش داده است اما همچنان این عدد در محدوده پذیرش استاندارد ISO 5182  قرار می‌گیرد.

مس متشکل از کریستال‌هایی است که در دمای بالا رشد می‌کند و همزمان با رشد آنها خواص استحکام مس کاهش می‌یابد و قرارگیری نانوذرات در مرز این کریستالها مانع از رشد آنها و سبب افزایش استحکام مس می شود 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *